Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan is lett az ember?

Hogyan is lett az ember?

Figyelt kérdés
Több feltevés is van, de én már nem tudom minek higgyek. Van a tipikus Ádám és Éva sztori, mások szerint a majmok tovább fejlödött példányai vagyunk, de olyat is hallottam, hogy minden élőlény pici sejtekből lett. Ti mit gondoltak melyik az igazság? :)
2008. máj. 25. 10:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
88%
Hit kérdése...
2008. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
talán az összes igaz:)
2008. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Egy kicsit tanulnod kellene hozzá.

Röviden:

kb. 4 milliárd évvel ezelőtt tényleg csak "pici sejtek" léteztek. Természetesen TE is tőlük származol.


Közvetlenül pedig NEM a majomtól származik az ember, hanem közös ősük van, amelyik azért kb. úgy nézett ki, mint egy majom.

Azóta elég sok fejlődési fokozaton keresztül fejlődtek ki a mai emberek. Folyamatosan nőtt az agy, változtak a csontok és az izmok is.


...és ezt nem "gondoljuk" - hanem sok-sok lelet és a mai élőlények DNS-e támasztja alá. Normális ember nem kételkedik benne.


Ádám és Éva pedig egy mese - egy mesés leírás arról, hogy minden ember egymás rokona.

2008. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy gondolom, hogy Isten teremtette a világot, ahol aztán évmiliók alatt kialakultak a csillagok, bolygók, pici sejtek és végül Te. De ezt mindenkinek magában kell eldöntenie.

Egyébként sokkal valószínűbb a sejtes majmos elmélet, mint az, hogy volt két ember és abból lett az összes párezer évvel ezelőtt, de aki ebben hisz, azt úgyse lehet (nem is feltétlenül érdemes) meggyőzni. És egyébként senki nem volt ott a kezdeteknél, hogy elmesélje, szóval bármi lehet.

2008. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szép és jó, hogy az egyszerű sejt miként halad az evolukciós lépcsőn és miként lesz belőle ember, de az igazén érdekes dolog, hogy miként is lesz sejt. Mert ez az élet keletkezésének nagy kérdése.


véleménynyilvánítás nélkül néhány tény. Mindenki döntse el, hogy mit gondol.


A néhány köbmikronos sejt a legösszetettebb rendszer, amit csak ismerünk ebben a mérettartományban. Speciális makromolekulák (DNS, RNS, fehérje), kisebb építőkocka-molekulák (aminosavak, nukleotidok, zsírsavak), egyszerű ionok és víz a főbb alkotórészek. Ha egy viszonylag egyszerű sejtet - például egy Escherichia coli nevű baktériumot - veszünk szemügyre, csak fehérjéből több ezer különféle molekulát találunk, ezek némelyike akár tízezres példányszámot is elérhet. Ehhez jön a több ezer különféle RNS molekula (összességében szintén százezres-milliós példányszámban), a mintegy 20 millió kisebb szerves molekula és 30 millió ion. A baktériumsejt egyes részei igen összetett, rendezett struktúrát mutatnak, jól látható ez például a sejtfal bonyolult szerkezetén, vagy a DNS molekula precízen összecsavart-hajtogatott csomókba rendeződésén (ha kitekernénk, ezerszer hosszabb lenne, mint maga a sejt). Vegyük még hozzá, hogy az alkotórészek úgy illeszkednek partnereikhez, úgy biztosítják a sejt olajozott működését, hogy közben egy rendkívül sűrű közeggel kell megküzdeniük, szomszédaikkal erőteljes "molekuláris tuszkolódásban" vannak (egy fehérje mozgása például ezerszer lassabb, mint amilyen híg, vizes közegben lenne).


A tudomány mai állása szerint megfelelő összetételő, hőmérsékletű, nyomású folyadékban (vízben) elektromos kisülések hatására (villám), megfelelő atmoszféra jelenléte esetén véletlenszerűen keletkeznek szerves molekulák, pl, aminósavak. Ezt kisérletileg is sikerült igazolni.

Csakhogy az egyszerű molekulák és a több tízmillió összetett molekula alkalmas rendeződése útján létrejövő egyszerű sejt között akkora a szakadék, mi ésszel színte fel sem érhető.

Az élet keletkezésének (azt leszámítva, hogy a tudomány definiálni sem tudja igazán magát az élet fogalmát) ez a nagy fekete foltja.

Ami elötte van, az tiszta és érthető, ami utána van, az sokmindennel alátámasztható. Csak ez az apró pici jelentéktelen ugrás hibádzik.


És itt kezdődik a hit. Van aki úgy gondolja, magától, külső segítség nélkül spontán ment végbe. Van aki úgy gondolja, ez magától semmi képpen.


Az első véleményt tanítják, a másodikat hülyének nézik.

A kérdés, hogy igaza kinek van.

2008. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

[link]

hát nem fura? szó szerint ugyanaz a véleményük, mint neked. szó szerint! ha nincs saját véleményed, inkább ne eröltesd a másolást... ez ugyanis lopásnak számít, mivel nem hiszem, hogy kikérted a jogtulajdonos engedélyét, hogy közölhesd a cikket :-)


egyébként egyik oldalnak sincs megdönthetetlen bizonyítéka, bárki bármit is mond. azaz a kérdésre lehetetlen egyértelmű választ adni, értelmetlen válasznak pedig senki nem örülne. ha véleményt kérdezel, szerintem a teremtéselmélet egy, a tények ismeretében, de azokat saját szemszögből összeállított valami. a valóság bizonyos érdekek szerint tálalt/elferdített változata

2008. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, hogy miként is képes valaki egy "véleménynyilvánítás nélkül" kezdetű írásra "szó szerint ugyanaz a véleményük" kezdettel reagálni...


tényeket írtam, nem véleményt.

2008. máj. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Az evolúció kérdését a sejt keletkezés kérdésével ne mossuk mán össze! Az, hogy hogyan keletkezett az első sejt, illetve hogy ezt tudjuk-e magyarázni, egészen más kérdés, mint hogy a soksejtű (vagy akár az egysejtú) élőlények képesek-e evolúcióra. Szóval az evolúció ott kezdődik, hogy már van egy sejtünk, de nem nézi, hogy hogyan lett a sejt.
2008. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én azért nem hiszek el mindent a tudósoknak. Ádám és Éva pedig biztos, hogy nem a fantázia szüleménye. Én legalábbis így gondolom. Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat, érdekes volt mind. :)
2008. máj. 30. 21:19
 10/13 A kérdező kommentje:

"Normális ember nem kételkedik benne. "

Mondjuk ez a mondat egy pici szálkát hagyott bennem.

Nem gondolod, hogy túl földhöz ragadt vagy?

2008. máj. 30. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!